Biuletyn Informacji Publicznej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Przetarg nieograniczony - dzierżawa stacji tankowania gazu CNG

Zakończone postępowania:


 

Przetarg nieograniczony - dzierżawa stacji tankowania gazu CNG

1. Przedmiotem postępowania jest dzierżawa stacji tankowania gazu CNG na terenie bazy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. położonej przy ulicy Jana Pawła II 59 w Sanoku umożliwiającą tankowanie taboru Zamawiającego i obejmuje w szczególności:
1)   Wykonanie kompletnego projektu budowlanego instalacji stacji tankowania gazu CNG wraz z  uzyskaniem wszelkich prawem wymaganych opinii, uzgodnień, analiz, ekspertyz oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa niezbędnych pozwoleń (w tym pozwolenie na budowę oraz pozwolenie wodnoprawne jeśli takie pozwolenie jest wymagane w procedurze uzyskiwania pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji);
2)   Budowa instalacji energetycznej i gazowej;
3)   Dostawa, wykonanie prac instalacyjnych i montażowych poszczególnych urządzeń stacji CNG;
4)   Rejestracja urządzeń podlegających pod dozór techniczny zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu we właściwej jednostce Urzędu Dozoru Technicznego;
5)   Uzyskanie stosownych uzgodnień, opinii i decyzji organów administracji państwowej w szczególności takich jak Państwowa Straż Pożarna, Urząd Dozoru Technicznego, PGW Wody Polskie oraz PINB zezwalające na użytkowanie stacji CNG w szczególności Wykonawca w ramach wynagrodzenia zobowiązany jest do uzyskania stosownego zaświadczenia od właściwej terytorialnie jednostki nadzoru budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotowej inwestycji;
6)   Rozruch próbny i sprawdzenie wymaganych przez Zamawiającego parametrów pracy urządzeń stacji CNG;
7)   Dzierżawa urządzeń CNG przez okres określony w Umowie;
8)   Sprawowanie serwisu (serwis prewencyjny oraz na wypadek awarii) dzierżawionych urządzeń CNG przez okres ich dzierżawy jak również zapewnienia obsługi serwisowej koniecznej do realizacji okresowych przeglądów Stacji CNG w tym instalacji (wg obowiązujących przepisów prawa oraz wymagań producenta), prac remontowych i usuwania awarii w zakresie dzierżawionych Urządzeń CNG.
9)   Zagospodarowania wszelkich odpadów jakie powstaną w wyniku prowadzonego serwisu urządzeń CNG;
10) Zapewnienia na swój koszt przeszkolenia grupy wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie wymaganym do uzyskania świadectw kwalifikacyjnych umożliwiających samodzielne napełnianie zbiorników CNG zainstalowanych w instalacjach pojazdów;
2. Z uwagi na charakter usług świadczonych przez Zamawiającego, jego zobowiązań względem miasta Sanok związanych z zapewnieniem transportu publicznego jak również innych usług komunalnych dla realizacji których konieczne jest tankowanie taboru Zamawiającego paliwem gazowym CNG w sposób nieprzerwany i niezakłócony, Zamawiający wymaga aby Wykonawca w ramach wynagrodzenia umożliwił wydawanie paliwa gazowego do pojazdów Zamawiającego w okresie realizacji inwestycji, to jest od dnia podpisania Umowy do momentu podpisania bez zastrzeżeń przez Zamawiającego protokołu odbioru Etapu III, z tym zastrzeżeniem, że obowiązek ten powstaje od godziny 20:00 w trzecim dniu po dniu, w którym Zamawiający udostępni Wykonawcy instalację gazową do zasilania Mobilnej instalacji CNG. W tym celu Zamawiający wykona odcinek instalacji gazowej zakończony kołnierzem stalowym nadziemnym DN50, umożliwiając tym samym Wykonawcy podłączenie Mobilnej instalacji CNG. Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować wydawanie paliwa gazowego w ilości nie mniejszej niż 1 350 Nm3 w okresie nie dłuższym niż 9 godzin z Mobilnej instalacji CNG, umożliwiającej przygotowanie paliwa gazowego CNG, odmierzanie i tankowanie paliwa CNG do pojazdów Zamawiającego bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych rozwiązań technicznych przez Zamawiajacego. Mobilną instalację CNG Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć, podłączyć i uruchomić na własny koszt. Wykonawca odpowiedzialny będzie w całości za wykonanie dalszej instalacji gazowej umożliwiającej zasilanie Mobilnej instalacji CNG oraz przyszłej Stacji CNG jak również pokrycia wszelkich kosztów związanych z jej wykonaniem. Energię elektryczną potrzebną do zasilania Mobilnej instalacji CNG Wykonawca zobowiązany jest zapewnić we własnym zakresie. Dodatkowo Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia obsługi serwisowej koniecznej do zapewniania ciągłości pracy Mobilnej instalacji CNG na warunkach tożsamych jak dla dzierżawionych później urządzeń Stacji CNG.
3. Urządzenia stacji, będą stanowić własność Wykonawcy. Wszystkie koszty Wykonawcy, dotyczące zaprojektowania, uzyskania wszelkich pozwoleń, wykonanie prac montażowych i instalacyjnych, utrzymania stacji oraz zapewnienia możliwości tankowania CNG za pomocą mobilnych urządzeń, będą zawarte w cenie jednostkowej wykonania etapów I-III.
4. W celu wykonania przedmiotu zamówienia Zamawiający wyodrębnił IV etapy realizacji inwestycji szczegóły zostały opisane w Opisie przedmiotu zamówienia. 
5. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
7. Z uwagi na przedmiot zamówienia zamawiający stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2020 r. poz. 1320 z późń. zm.) osób wykonujących czynności związane ze świadczeniem usług nadzoru.
8. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp.
9. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań  równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że ich parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe nie mogą być gorsze niż parametry urządzeń wskazanych  w opisie przedmiotu zamówienia i treści SWZ.
10. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne” (szczegóły w tym zakresie zostały wskazane w opisie przedmiotu zamówienia).
11. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia/wyroby spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazany w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały/wyroby, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że wyrób/materiał jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
13. Wskazanie przez Zamawiającego marki lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu uszczegółowienia przedmiotu zamówienia (jeśli dotyczy).
14. Zamawiający informuję, że dołożył wszelkich starań w celu zachowania warunków konkurencyjności. Jeżeli mimo to w tekście jakiegokolwiek rodzaju dokumentacji pojawiają się nazwy własne, oznaczenia lub  parametry wskazujące na konkretny produkt należy zawsze traktować to jako rozwiązania przykładowe.
15. Wykonawcy są zobowiązani dokonać wnikliwej analizy otrzymanych SWZ i załączników, a zauważone rozbieżności,  które ich zdaniem powinny być ujęte w ofercie lub są błędnie wyszczególnione lub są zbędne, zgłosić w przewidzianym trybie Zamawiającemu

Data wytworzenia: 2021-11-02 09:24 Autor: Kamil Bujacz Data publikacji: 2021-11-02 09:24 Osoba udostępniająca na stronie: Kamil Bujacz Data ostatniej modyfikacji: 2022-02-08 Osoba modyfikująca: Kamil Bujacz

Przetarg nieograniczony którego przedmiotem jest dostawa fabrycznie nowego samochodu ciężarowego typu wywrotka przeznaczonego do wywozu sypkich materiałów drogowych.