Biuletyn Informacji Publicznej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Zamówienia sektorowe - Biuletyn Informacji Publicznej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Aktualne postępowania:


 

  • 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przyłącza ciepłowniczego na odcinku od włączenia do istniejącej sieci ciepłowniczej preizolowanej 2xØ139,7/250 w rejonie budynku przy ul. Sobieskiego 14 (pkt. O1 - PZT) do budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Sobieskiego 5 w Sanoku. Celem inwestycji jest przyłączenie budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Sobieskiego 5 w Sanoku do miejskiego systemu ciepłowniczego miasta Sanoka i zapewnienie dostaw ciepła dla potrzeb ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w obiekcie.
    2. Szczegółowy zakres zamówienia, został zawarty w :
    1) opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji;
    3. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 36 miesięcy na roboty budowlane oraz zastosowane materiały budowlane.
    4. Zamawiający zaleca aby przed realizacją zadania Wykonawca dokonał wizji lokalnej we wcześniej uzgodnionym terminie i zapoznał się wnikliwie z obiektem w stopniu pozwalającym na rzetelne sporządzenie oferty. W związku z powyższym wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny. Koszty związane z przeprowadzeniem wizji i opracowaniem oferty ponosi Wykonawca.
    5. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że ich parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe nie mogą być gorsze niż parametry urządzeń wskazanych  w opisie przedmiotu zamówienia i treści SWZ.
    6. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne” (szczegóły w tym zakresie zostały wskazane w opisie przedmiotu zamówienia).
    7. W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
    8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia/wyroby spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazany w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały/wyroby, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że wyrób/materiał jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
    9. Wskazanie przez Zamawiającego marki lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu uszczegółowienia przedmiotu zamówienia (jeśli dotyczy).
    10. Zamawiający informuję, że  dołożył wszelkich starań w celu zachowania warunków konkurencyjności. Jeżeli mimo to w tekście jakiegokolwiek rodzaju dokumentacji pojawiają się nazwy własne, oznaczenia lub parametry wskazujące na konkretny produkt należy zawsze traktować to jako rozwiązania przykładowe.
    11. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót budowlanych zgodnie z obowiązującym prawem.
    12. Wykonawcy są zobowiązani dokonać wnikliwej analizy otrzymanych SWZ i załączników, a zauważone rozbieżności,  które ich zdaniem powinny być ujęte w ofercie lub są błędnie wyszczególnione lub są zbędne, zgłosić w przewidzianym trybie Zamawiającemu.
    13. Wspólny Słownik Zamówień  (Kody CPV)
    45000000-07 Roboty budowlane 
    09323000-9 Węzeł cieplny lokalny
    Rozwiń artykuł Przetarg nieograniczony - roboty budowlane polegające na wykonaniu przyłącza ciepłowniczego do Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku przy ul. Jana III Sobieskiego 5 w Sanoku
  • 1. Przedsięwzięcie polega na budowie nowej elektrociepłowni w której budynku zostaną zainstalowane następujące jednostki wytwórcze: instalacja wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy elektrycznej co najmniej 1,999 MWe i termicznej co najmniej 1,9 MWt, w oparciu o Agregat
    kogeneracyjny z silnikiem gazowym zasilany gazem sieciowym, kocioł gazowy wodny wysokotemperaturowy mocy nominalnej 2,8 MWt i mocy w paliwie nie większej niż 2,99 MW, kocioł gazowy wodny wysokotemperaturowy o mocy nominalnej 10 MWt. Nowa elektrociepłownia w dokumentach przetargowych będzie nazywana w skrócie EC Posada. W ramach budowy EC Posada należy wykonać dokumentację projektową w oparciu o SWZ, posiadany przez Zamawiającego projekt budowlany oraz decyzję o pozwoleniu na budowę, wybudować budynek elektrociepłowni wraz wykonaniem wszystkich niezbędnych przekładek infrastruktury podziemnej, instalacji oraz przyłączy, umożliwiających produkcję ciepła do lokalnej sieci cieplnej Spółdzielni Mieszkaniowej AUTOSAN w Sanoku oraz wyprowadzenie mocy elektrycznej do sieci PGE S.A Dokonać montażu Agregatu kogeneracyjnego oraz dwóch kotłów gazowych wraz
    z uruchomieniem wszystkich urządzeń i instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej. EC Posada będzie odrębną instalacją, która będzie produkowała ciepło całorocznie do zasilania sieci cieplnej SM Autosan oraz do miejskiej sieci cieplnej SPGK po wykonaniu przyłączenia do tej sieci. Przyłączenie EC Posada do miejskiej sieci cieplnej SPGK Sp. z o.o. będzie przedmiotem oddzielnego zamówienia i zostanie wybudowane w 2025 roku. Przyłączenie EC Posada do miejskiej sieci cieplnej SPGK Sp. z o.o. w Sanoku umożliwiające połączenie lokalnej sieci SM Autosan z miejską siecią cieplną SPGK w jeden system ciepłowniczy, umożliwi pracę EC Posada i kotłowni Kiczury na ten system.

    2. Szczegółowe informacje zawarte są  w SWZ oraz jej załącznikach.

    Rozwiń artykuł Przetarg nieograniczony - Budowa elektrociepłowni Posada w SPGK Sp. z o.o.